Скільки має коштувати якісна ковбаса: відповідь експерта

Експертка зазначила, що ковбаса не може коштувати 100 гривень за кілограм, адже м’ясо стільки не коштує / фото УНІАН

Якісна ковбаса в Україні не може коштувати дешево. Ціна на ковбасні вироби залежить від вартості сировини, технологічного процесу та інших факторів.

«У Радянському Союзі був державний стандарт якості — ГОСТ. У ковбасах вищого ґатунку, згідно з ГОСТом, 95% було м’ясної сировини, решта — яйця, вершки, молоко. Перший ґатунок ковбасних виробів мав містити 20% м’ясної сировини. Замінити її можна, наприклад, рослинним білком, тим же білком спельти. Це не означає, що в ковбасу борошно додають. Це означає, що туди додають білок», — пояснила доктор технічних наук, декан факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК Національного університету біоресурсів і природокористування Лариса Баль-Прилипко в інтерв’ю виданню «Главком».

При цьому вона зазначила, що не варто лякатися доданого білка, адже «від того, що до м’яса додали батон, котлета не перестане бути котлетою», а все залежить від пропорцій інгредієнтів і технічних умов виробництва.

Відео дня

«Усі хочуть сосиску або ковбасу за 100 грн. за кіло. Але ж кілограм м’яса не коштує стільки. Якісний продукт із високим вмістом м’ясної сировини не обійдеться так дешево», — зазначила експерт.

За її словами, ціна за кілограм ковбаси вищого ґатунку має бути на рівні не менше ніж 300 — 350 гривень. Крім того, вона уточнила, що в будь-яких стандартах є допуски, тобто дозволена певна заміна.

«Наприклад, передбачена для виготовлення така-то рецептура, але також допустимо, якщо у виробника чогось немає, наприклад жирної свинини, її можна замінити жировою емульсією. Є ковбаси і по 500 гривень за кілограм. Є комбінати, які мають свою сировину, забійний цех — у них буде одна ціна. Якщо ж ковбасний завод використовує привізну сировину, можливо, охолоджену чи заморожену — буде нижча ціна. Так чи інакше, виробник якісної ковбаси може додавати до неї хороші інгредієнти: рослинний білок, рослинний концентрат або ізолят у межах 1-5%, а з водою буде до 10%, і це нормально для ковбаси першого ґатунку», — підсумувала Баль-Прилипко.

Ціни на продукти в Україні — останні новини

Перші українські кавуни вже надійшли на ринок. Відпускні ціни на перші партії в середньому на 11% вищі, ніж на початку сезону минулого року. Фермери зараз встановили ціни на ка вуни на рівні 20-26 грн/кг.

Крім того, ціни на лохину в Україні стрімко падають. Оптові ціни на ринку впали більш ніж у 2 рази — ягоду продавали по 120-180 грн/кг.

www.unian.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *