У РФ заявили, що стануть найбільшим постачальником «блакитного палива» для Пекіна

У РФ заявили, що стануть найбільшим постачальником «блакитного палива» для Пекіна

Міллер заявив, що «російський газ затребуваний у Китаї» / фото УНІАН

Росія 2027 року почне постачання російського газу в Китай за «далекосхідним» маршрутом. У «Газпромі» розраховують, що Москва стане найбільшим постачальником «блакитного палива» для Пекіна.

«У 2027 році буде запущено «далекосхідний» маршрут на 10 млрд куб. м газу на рік. З виходом «Сили Сибіру» і «далекосхідного» маршруту на повне завантаження Росія стане найбільшим постачальником газу в Китай», — цитує «Интерфакс» голову правління «Газпрому» Олексія Міллера.

При цьому він зазначив, що «Газпром» збільшує постачання газу в Китай газопроводом «Сила Сибіру».

Відео дня

«Наступного року вони досягнуть проєктних показників. Газопровід вийде на задану експортну продуктивність — 38 млрд куб. м газу на рік», — зазначив Міллер.

За його словами, «російський газ затребуваний у Китаї», тільки 2023 року поставки на 700 млн куб. м перевищили контрактні зобов’язання.

Новини Газпрому

Російська компанія-монополіст «Газпром» закрила понад два десятки газових свердловин. Причиною стала повінь в Оренбурзькій області РФ.

2 травня стало відомо, що «Газпром» повідомив про свій перший щорічний чистий збиток з 1999 року через скорочення постачань до Європи і зниження цін на паливо.

Після того, як Москва втратила європейський ринок через війну проти України, РФ довелося шукати нові ринки. Одним із варіантів став Китай, але в цьому випадку не все так просто, адже Пекін розуміє, що у Москви небагато варіантів, тому наполягає на вигідних для себе цінах, які нижчі за європейські.

www.unian.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *