МКС подав чіткий сигнал, що Росія відповідатиме за атаки на енергетику України — Мудра

МКС подав чіткий сигнал, що Росія відповідатиме за атаки на енергетику України — Мудра

Міжнародний кримінальний суд (МКС) подав чіткий сигнал Росії, що атаки на українську енергетичну інфраструктуру є злочинами, за які росіяни понесуть відповідальність.

Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" сказала заступниця керівника Офісу Президента Ірина Мудра, передає Укрінформ.

“Попри те, що самі ордери є таємними, а атаки на енергетичну інфраструктуру тривають – МКС вирішив публічно розкрити ці ордери, імена підозрюваних, злочини та способи відповідальності. Таким чином, МКС подав чіткий сигнал росіянам, що атаки на нашу енергетичну інфраструктуру є злочинами, за які росіяни понесуть відповідальність", — сказала вона.

За її словами, це означає, що 124 країни світу, з яких 33 африканські, 19 азійських, 28 латиноамериканські та карибські мають юридичне зобов’язання заарештувати Шойгу та Герасимова, якщо вони з’являться на їхній території, й співпрацювати з МКС у розслідуванні злочинів.

Вона зазначила, що крім публічно оголошених ордерів на арешт, можуть бути й не публічні ордери, і “будь-хто, причетний до атак на нашу енергосистему, не може більше почувати себе безпечно у більшості країн світу. Ордери посилюють міжнародну ізоляцію Росії та демонструють те, що світова спільнота не буде миритися зі злочинами росіян. Так, можливо, завтра ми їх не посадимо, але це люди, які будуть ізольовані та не матимуть змоги виїхати за кордони Росії. Це дуже потужний політичний і юридичний сигнал”.

Мудра також підкреслила, що показовою є реакція самої Росії, росіяни почали масово заперечувати наявність у МКС юрисдикції й намагаються знизити значущість цих ордерів.

“Вони прекрасно розуміють всі юридичні, дипломатичні наслідки, і саме тому вони наполягали під час переговорів у 2022 році, щоб ми відкликали заяви про визнання юрисдикції МКС та не ратифікували Римський статут. Росія дуже боїться, що ми ратифікуємо Статут й отримаємо ще більше можливостей для притягнення її до відповідальності. І саме тому ми плануємо ратифікувати Римський статут”, — зауважила Мудра.

Як повідомляв Укрінформ, 24 червня 2024 року Палата попереднього провадження Міжнародного кримінального суду видала ордери на арешт щодо двох осіб, Сергія Шойгу та Валерія Герасимова, у контексті ситуації в Україні за ймовірні міжнародні злочини, вчинені щонайменше з 10 жовтня 2022 року до щонайменше 9 березня 2023 року.

Шойгу та Герасимова підозрюють у воєнних злочинах у вигляді атак на цивільні об’єкти, завданні надмірної випадкової шкоди цивільному населенню або шкоди цивільним об'єктам, а також злочинах проти людяності.

www.ukrinform.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *