Москва знайшла кому спихнути свій газ: «Газпром» підписав меморандум

Москва знайшла кому спихнути свій газ: «Газпром» підписав меморандум

Глава «Газпрому» особисто підписав документи / фото УНІАН

Російський енергетичний гігант «Газпром» підписав меморандум із Національною іранською газовою компанією про постачання російського трубопровідного газу в країну.

Видання Reuters пише, що меморандум підписано під час візиту глави «Газпрому» Олексія Міллера в Іран за участю тимчасового президента Ірану Мохаммада Мохбера.

Іран посідає друге місце у світі за запасами газу після Росії, і Москва давно прагне увійти в його газовий бізнес. Санкції США ускладнили доступ Ірану до технологій і сповільнили розвиток експорту газу.

Відео дня

У липні 2022 року «Газпром» підписав меморандум про взаєморозуміння з енергетичного співробітництва з Національною іранською нафтовою компанією (NIOC) на суму приблизно 40 мільярдів доларів, але жодних конкретних угод у межах цієї угоди укладено не було.

За її умовами «Газпром» мав допомогти NIOC у розробці газових родовищ Кіш і Північний Парс і шести нафтових родовищ, а також узяти участь у завершенні проєктів із виробництва скрапленого природного газу та будівництві експортних газопроводів.

Проблеми Газпрому — останні новини

Поставки російського газу до Європи, які колись становили дві третини доходів «Газпрому» від продажу «блакитного палива», впали до пострадянського мінімуму через війну в Україні. Минулого року компанія зазнала збитків у розмірі майже 7 мільярдів доларів, що стало її першим річним збитком з 1999 року.

www.unian.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *