Данія взялася за тіньовий флот Росії: як вдарять по Москві

Данія взялася за тіньовий флот Росії: як вдарять по Москві

Через данські протоки Росія відправляє близько третини свого морського експорту нафти / фото ua.depositphotos.com

Данія розглядає можливість обмежити прохід старих танкерів із російською нафтою через Балтійське море. У Копенгагені вважають, що цей крок може призвести до конфронтації з Москвою.

Видання Reuters пише, що через данські протоки, які є воротами до Балтійського моря, Росія відправляє близько третини свого морського експорту нафти, або 1,5% світових постачань, тому будь-яка спроба припинити поставки призведе до зростання цін на нафту та вдарить по фінансах Кремля.

«Данія зібрала групу країн-союзників для оцінки заходів, спрямованих проти так званого тіньового флоту, що складається із застарілих суден, які перевозять російську нафту», — повідомив міністр закордонних справ країни Ларс Локке Расмуссен.

Відео дня

Тіньовий флот Росії — останні новини

У березні повідомлялося, що через ризик, пов’язаний із західними обмеженнями, індійські нафтопереробники вирішили більше не приймати танкери, що належать російському «Совкомфлоту». Щоправда, пізніше вони від цього рішення відмовилися і знову почали приймати російську нафту.

Також видання Bloomberg розкрило таємну схему Росії з перевезення своєї нафти. Так, російський танкер «Примор’я», який перебуває під санкціями США, таємно перевантажив нафту на інше судно.

www.unian.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *