«Газпром» скоротив видобуток газу до мінімуму за всю свою історію

«Газпром» скоротив видобуток газу до мінімуму за всю свою історію

«Газпром» стає рекордсменом за збитками в Росії / фото REUTERS

Втративши європейський ринок газу, російський «Газпром» не зміг домовитися про постачання в Китай і змушений був скоротити видобуток до мінімуму за всю історію існування компанії. Про це пише The Moscow Times із посиланням на статистичні дані «Газпрому», опубліковані в понеділок.

Так, за підсумками 2023 року загальний видобуток газу структурами «Газпрому» становив 359 млрд кубометрів. Це на 13% менше, ніж 2022 року і на 30% менше, ніж у довоєнному 2021-му.

«Результат компанії минулого року став найгіршим за 34 роки, що минули відтоді, як у «Газпром» було перетворено міністерство газової промисловості СРСР. (…) Вторгнення в Україну і невдала спроба «заморозити Європу» поставили хрест на компанії, що оперує найбільшими у світі доведеними запасами газу», — пише The Moscow Times.

Відео дня

Видання зазначає, що, втративши Європу, «Газпром» позбувся ринку збуту, на який працював більше ніж півстоліття. Поставки в Європу стиснулися до 28 млрд кубів, що відповідає рівню другої половини 1970-х років. Тепер компанія змушена заморожувати свердловини на родовищах газу.

Крім того, вперше з кінця 1990-х «Газпром» завершив рік без чистого прибутку. Причому компанія зазнала не просто збитків, а рекордних втрат за всю свою історію — 629 млрд рублів.

«Кремль сподівається на Китай, пропонуючи тому в 5 разів збільшити закупівлі газу і побудувати новий трубопровід — «Сила Сибіру-2″. Але Пекін зволікає, чекаючи від Росії нових знижок на газ, який вже обходиться китайським покупцям на 46% дешевше, ніж європейським країнам і Туреччині», — зазначає видання і нагадує про провальний візит Путіна до Пекіна в травні.

Нафтогазова імперія Путіна: останні новини

Як писав УНІАН, російська нафта розтікається світом: трейдери знайшли новий майданчик для перевалки. Під тиском грецького військово-морського флоту трейдери російської нафти знайшли нове місце для перевалки нафти в Середземному морі.

Також ми розповідали, що ексканцлерка Німеччини Ангела Меркель стверджувала, нібито не було жодних підстав вважати, що Кремль обмежить постачання через газопровід «Північний потік-1». Однак насправді вона знала, що Росія може спробувати шантажувати Європу запуском великого газопроводу, але «приховала» цю інформацію.

www.unian.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *