Чи може гривня обвалитися найближчим часом: член ради НБУ пояснив, що буде з курсом

Чи може гривня обвалитися найближчим часом: член ради НБУ пояснив, що буде з курсом

Експерт пояснив, чи буде гривнепад / фото ua.depositphotos.com

Член ради НБУ Василь Фурман зазначив, що коли різні експерти дають прогнози щодо курсу долара на рівні 40-41 гривні, то це лише їхня думка. Він вказав, що Національний банк не дає таких прогнозів.

У коментарі 24 Каналу економіст вказав, що на курс валюти в Україні впливають низка факторів:

 • зменшилося надходження валюти від експортерів агрокомплексу на тлі вичерпання врожаїв 2023 року;
 • лібералізація на валютному ринку;
 • сезонність.
 • «Чи може бути в Україні посилення гривні? Мабуть, може, але ми не повинні забувати, що зараз є війна і великий розбаланс валютного ринку, який Нацбанк покриває своїми інтервенціями. Чи буде «гривнепад»? Ні, не буде, тому що ситуація на валютному ринку повністю під контролем Національного банку. Чи буде банківська система в Україні стійкою? Звичайно буде», — підкреслив Фурман.

  Відео дня

  При цьому він нагадав, що купівля українських військових облігацій допомагає фінансувати нашу перемогу, тому що гроші йдуть на фінансування військово-промислового комплексу. До того ж експерт вказав, що зовнішня фінансова допомога йде на гуманітарні цілі та відновлення.

  «Ситуація під повним контролем Національного банку. Інфляція також, вона невелика сьогодні — 3,9%», — підкреслив Фурман.

  Курс долара в Україні — прогнози експертів

  Начальник департаменту казначейства «Глобус Банку» Тарас Лісовий розповів, що в другій декаді червня, з 10 по 16 червня, ситуація на валютному ринку нагадуватиме періоди відносного валютного спокою. За його прогнозом, ринок звикне до нових курсових коридорів у 40-41 грн/дол., 43-46 грн/євро, які можуть протриматися до осені.

  При цьому аналітик Олексій Козирєв допускає можливі невеликі ситуативні відхиленнями від коридорів, яких дотримується НБУ, в межах до 15-20 копійок у той чи інший бік «через мінливий попит і пропозицію на кожному із сегментів валютного ринку».

  www.unian.ua

  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *