У травні Росія вбила 174 цивільних і поранила 690. В ООН назвали це найвищою щомісячною кількістю жертв

У травні Росія вбила 174 цивільних і поранила 690. В ООН назвали це найвищою щомісячною кількістю жертв

Такий стрибок пояснюють активізацією обстрілів на Харківщині.

Жалоба

Щонайменше 174 цивільних були вбиті і 690 поранені в Україні у травні. Це є найвищою щомісячною кількістю жертв серед цивільного населення, яке зафіксувала Місія ООН з прав людини в Україні.

Як ідеться на сайті Організації Об’єднаних Націй, ця кількість убитих мирних жителів збільшилася на 31% порівняно з квітнем 2024 року.

«Збільшення жертв серед мирного населення відбулося в основному через обстріл у Харківській області з 10 травня, пов’язаний із наземним наступом російських збройних сил з боку Російської Федерації на Харківську область», — заявили в ООН. Атаки у Харківській області стали причиною 53% жертв серед цивільного населення минулого місяця.

65% загальної шкоди, яку завдали освітнім та медичним установам, також зафіксували на Харківщині. При цьому особливо масштабні руйнування сталися у Вовчанську, розташованому неподалік кордону з Рф.

Місія ООН з прав людини в Україні зафіксувала 24 напади на енергетичну інфраструктуру України руйнування або пошкодження електростанцій та електропідстанцій, а також тимчасове припинення доступу до електроенергії та води. Місія також зареєструвала шість нападів на залізничну інфраструктуру на підконтрольній Україні території.

lb.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *