Шмигаль анонсував роздачу грошей на встановлення сонячних панелей: хто може отримати

Шмигаль анонсував роздачу грошей на встановлення сонячних панелей: хто може отримати

Мешканцям багатоповерхівок пропонується добувати електрику самостійно / фото УНІАН

На тлі гострого дефіциту електроенергії в Україні запущено програму державних субсидій на закупівлю систем автономного енерго- і теплопостачання для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в ефірі телемарафону.

За його словами, ОСББ можуть отримати «безповоротний грант» у розмірі до 1 млн грн на встановлення сонячних електростанцій і до 2 млн грн такого ж безповоротного гранту на встановлення теплових насосів для опалення.

«У країні майже 40 тисяч ОСББ. Для них діє спеціальна програма «GreenДім», запущена Фондом енергоефективності. Уже отримали першу заявку з Дрогобича Львівської області. ОСББ встановлює сонячну електростанцію потужністю 36 кВт. Фонд енергоефективності безповоротно відшкодує 70% витрат», — повідомив Шмигаль.

Відео дня

Глава уряду закликав українців «підштовхувати» свої ОСББ до участі в цій програмі, щоб робити будинки енергонезалежними.

Ситуація в українській енергетиці: останні новини

Як писав УНІАН, через суттєві руйнування енергетичної інфраструктури поточна ситуація в енергетиці є значно гіршою, ніж узимку 2022-2023 року. За словами міністра енергетики Германа Галущенка, загальні втрати системи становлять до 9 ГВт потужності.

Щоб поліпшити ситуацію в енергосистемі, українська влада «одночасно працює з двох сторін»: відновлює генерацію і зменшує споживання. За словами Шмигаля, держустанови вже зобов’язали відмовитися від використання кондиціонерів, зовнішнього освітлення будівель і прилеглої території.

www.unian.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *