Відключення світла: РФ знищила майже половину пікового зимового споживання в Україні

Відключення світла: РФ знищила майже половину пікового зимового споживання в Україні

Росіяни обстрілами знищили майже половину пікового зимового споживання / фото УНІАН, Микола Тис

З кінця березня і до початку травня 2024 року внаслідок російських обстрілів обʼєктів енергетичної інфраструктури було знищено понад 8 ГВт потужностей. 

Як зазначив у статті для ZN.UA експерт із енергетики Українського інституту майбутнього в Києві, старший науковий співробітник Інституту Кеннана у Вашингтоні Андріан Прокіп, йдеться майже про половину пікового зимового споживання.

«І тут не треба бути великим математиком, аби зрозуміти, що на нас чекатиме взимку. Звісно, навесні споживання менше, ніж у зимові місяці. Але навіть з імпортом (до 1,7 ГВт в окремі години) ми не завжди можемо покривати попит, тож доводиться вдаватися до відключень», – наголосив він.

Відео дня

Експерт зауважив, що починаючи з вересня 2022 року російські загарбники били по електростанціях та високовольтних підстанціях в Україні. Через це в минулу зиму українці входили з обсягом потужностей, яких разом із імпортом було ледь достатньо для покриття попиту.

Велику роль у проходженні минулої зими також відіграли погода, зростання виробництва гідроелектростанціями через велику кількість води, і навіть тривоги, оскільки поки люди перебували в укриттях, споживання знижувалося. 

Ситуація в енергосистемі України

Наступної зими в Україні можливі відключення електроенергії по 10 годин на добу. Такий прогноз зробив депутат, член парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк. За його словами, на початку літа ситуація в енергосистемі вже складна, і взимку вона буде ще важчою. 

Водночас мер Харкова Ігор Терехов повідомив, що місто залишилося без власної електрогенерації. Електроенергію доводиться брати з інших населених пунктів. Терехов наголосив, що ситуація дуже важка, і «вона балансує на межі».

www.unian.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *