Влада Києва не погодила проведення Маршу Рівності в метро і просить організаторів обрати іншу локацію

Влада Києва не погодила проведення Маршу Рівності в метро і просить організаторів обрати іншу локацію

Архівне фото

Столична влада не погоджувала проведення Маршу Рівності в Київському метрополітені. Із міркувань безпеки організаторів просять обрати іншу локацію.

Про це повідомила Київська міська державна адміністрація.

У КМДА також спростували повідомлення, що поширюють деякі Telegram-канали, про нібито зупинку руху метро на час проведення Маршу Рівності та виділення на його організацію коштів із міського бюджету.

«(Ці заяви, — ред.) абсолютно не відповідають дійсності і, очевидно, покликані збурити суспільство та дестабілізувати ситуацію в столиці. Ми розуміємо, що правозахисні та інформаційно-роз’яснювальні заходи, спрямовані на утвердження рівності, є важливими і в умовах воєнного стану. Однак Київський метрополітен – об’єкт подвійного призначення і частина критичної інфраструктури міста, це завжди території підвищеного ризику через обмеженість простору, графік руху поїздів і великий пасажиропотік. Ми не можемо наражати на небезпеку учасників заходу та пасажирів. Тому, аби уникнути можливих провокацій, не можемо дозволити проведення Маршу Рівності в метро», – пояснив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

У Департаменті молоді та спорту КМДА зауважили, що масові заходи під час дії воєнного стану в Україні можуть відбуватися лише за умови обов’язкового дотримання всіх вимог заходів безпеки, законодавства України у сфері цивільного захисту учасників заходу в умовах воєнного стану, вимог Правил благоустрою міста Києва.

У Департаменті рекомендують утриматися від проведення заходів, що передбачають скупчення значної кількості людей, та зазначають, що в разі проведення – відповідальність за дотримання всіх заходів безпеки покладається на організаторів.

  • Кілька днів тому громадська організація «КиївПрайд» повідомила «Детектору медіа», що 9 червня пройде Благодійний освітній фестиваль «КиївПрайд» в артцентрі «Closer». А 16 червня відбудеться Марш Рівності в київському метро.
  • Востаннє Марш Рівності в Києві проводили до повномасштабного вторгнення Росії, — у 2021 році. У ньому взяли участь  до 7 тисяч осіб.
  • Минулого року парад «КиївПрайд» замість столиці України приймало британське місто Ліверпуль.

lb.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *