Реал Мадрид — переможець Ліги чемпіонів 2024 року

1 червня 2024 року на стадіоні Вемблі відбувся фінальний матч Ліги чемпіонів, де команда Карло Анчелотті, мадридський Реал, здолала дортмундську Боруссію. Цей фінал став завершальним акордом клубного футбольного сезону, який незабаром підійшов до кінця. Навіть попри те, що деякі ліги Європи продовжували свої матчі після фіналу Ліги чемпіонів, саме ця гра була визначальною для закінчення сезону. Лондонський Вемблі, відомий своїм історичним значенням, став ідеальним місцем для визначення переможця головної битви року.

Особливий фінал

Фінальний матч цього року був по-справжньому особливим. На полі зійшлися дортмундська Боруссія, яка мала свій шанс на здобуття трофею, і мадридський Реал, який вже чотирнадцять разів тримав у руках кубок чемпіонів і футбольна статистика була саме на його боці. Боруссія вже одного разу брала участь у фіналі на Вемблі, але тоді вона програла мюнхенській Баварії. Цього разу команда виходила на поле з надією на реванш.

Напружена перша половина гри

Перший тайм пройшов під домінуванням дортмундської Боруссії. Команда показала потужну гру, на яку мадридський Реал не був готовий. Боруссія постійно тиснула на суперників, створюючи небезпечні моменти. Вони атакували, ловили Реал на контратаках, але не змогли реалізувати свої шанси. Фюллькруг влучив у стійку, Адеємі не встиг пробити по порожніх воротах, а Куртуа зробив кілька вражаючих сейвів.

Переломний момент

На початку другого тайму Реал зумів переломити хід гри. Боруссія втратила свою перевагу, а мадридці, навпаки, скористалися моментами. Перший гол був забитий на 74-й хвилині: Карвахаль використав подачу з кутового від Крооса і влучно пробив у ближній кут. Другий гол прийшов через дев’ять хвилин: Вінісіус скористався помилкою оборони Боруссії і збільшив перевагу своєї команди.

Реакція Боруссії

Після другого пропущеного голу Боруссія спробувала відігратися. Заміни, зроблені Терзичем, не принесли бажаного результату. Марко Ройс, який вийшов на поле, не зміг вплинути на гру. Навпаки, помилки в обороні призвели до фатальних наслідків. Реал показав свою прагматичну гру, використовуючи кожен шанс для атаки.

Завершення матчу

Фінальний свисток арбітра Славко Вінчича зафіксував перемогу мадридського Реала з рахунком 2:0. Дортмундська Боруссія залишилась за крок до заповітного трофею, тоді як Реал втримав своє панування в європейському футболі. Особливим моментом стало прощання Тоні Крооса з клубом, який залишив поле востаннє у своїй кар’єрі, завершивши її на високій ноті.