Україна прагне швидших поставок допомоги США у межах виділених 61 млрд доларів, – Зеленський

Україна прагне швидших поставок допомоги США у межах виділених 61 млрд доларів, – Зеленський

Глава держави зазначив, що поки що із цього пакета допомоги надійшло мало.

Зеленський під час спілкування зі ЗМІ

Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю The Guardian заявив про необхідність прискорення постачань військової допомоги Україні в межах схваленого у квітні цього року Конгресом США пакета підтримки в 61 млрд доларів, передає Інтерфакс-Україна. 

«Дуже важливо, що це (рішення Конгресу про допомогу Україні, — ред.) було ухвалено. Це і зброя для нас, це і сигнал важливий для РФ. І важливо, що це було об’єднане позитивне рішення всередині США. Але з цієї суми, я вважаю, сьогодні мало прийшло. Це моя особиста думка. Але я не можу укомплектувати бригади, резерви, щоб просто поміняти ті бригади, які стоять, щоб була нормальна ротація», — сказав Зеленський.

Так, за його словами, «і Росія чітко це розуміє — що вони роблять із Харковом і чому вони йдуть на північ і дивляться в тому напрямку — щоб розтягнути фронт».

«Вони знають, що в нас недоукомплектований резерв, вони знають, що ми не можемо відправити резерв без відповідної зброї — так, як вони відправляють своїх як м’ясо. Вони розуміють, що ті наші війська, які стоять на сході, а РФ не полишає головної мети окупувати повністю схід нашої держави, — їм потрібно розтягнути наші сили. Вони розтягують наш фронт і розуміють, що якби прийшло достатньо (зброї, — ред.), ми б укомплектували бригади, ми б не забирали наші сили з Донбасу і могли б відповідати нашою далекобійністю (на обстріли, — ред.) Харківської області», — сказав президент.

Водночас, наголосив Зеленський, ніхто нікого не звинувачує: «Ми там, де ми є. Ми у війні. І вже не на її початку. І тому потрібно кожного дня шукати вихід із ситуації».

Він також зауважив, що загалом сума, виділена Конгресом, є великою для того, щоб укомплектувати українські бригади просто і швидко, однак, на його думку, вона надходить повільно.

«І всі радісні, всі щасливі, що все-таки вдалося (Конгресу узгодити допомогу Україні, — ред.), що всі разом тиснули (на США, — ред.), двопартійна підтримка, 61 млрд — а їх тільки починають передавати нам, ідуть до нас. Але Росія швидше. Росія повільніше, ніж Україна, але швидша, ніж Захід. І це проблема. А якщо кожна хвилина може забрати життя людей, то ми хочемо швидших поставок (від США, — ред.). Просто для нас ціна цього болючіша, ніж для країн-партнерів. Тому що в їхніх сім’ях ніхто не гине. І слава Богу! Але ти не знаєш, що таке війна, поки вона не прийшла до тебе в дім», — наголосив Зеленський.

Він також наголосив, що «цієї швидкості постійно не вистачає Заходу, партнерам». Додавши, що це може відбуватися з різних причин, включно з бюрократичними або такими, як «інший підхід до життя в невоєнний час».

Також глава держави в інтерв’ю The Guardian заявив, що все, що є замороженим конфліктом, є війною – повільною війною, або повільною окупацією.

lb.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *