У Євросоюзі й G7 розглядають посилення тиску на банки, які допомагають РФ обходити санкції — Bloomberg

У Євросоюзі й G7 розглядають посилення тиску на банки, які допомагають РФ обходити санкції — Bloomberg

Країни «Великої сімки» та Європейський Союз вивчають шляхи посилення тиску на банки, які допомагають РФ оминати санкції.

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на обізнані джерела, передає Укрінформ.

За словами співрозмовників видання, деякі держави розглядають заходи, спрямовані проти кредиторів із третіх країн, які використовують систему передачі фінансових повідомлень Банку Росії, подібну до SWIFT, для обходу торговельних обмежень. Торік її використання зросло майже втричі порівняно з 2022 роком. Зараз її використовують понад 150 іноземних банків у близько 20 країнах, включаючи Китай, Білорусь, Вірменію, Таджикистан і Казахстан.

Зазначається, що санкції проти СПФС запропонувала Європейська комісія.

Обговорюються також пропозиції внести до санкційного списку банки третіх країн, які допомагають Росії обходити обмеження; посилити юридичні вимоги до компаній щодо вдосконалення перевірок їхніх дочірніх компаній і ланцюгів поставок, а також визначити більше фізичних і юридичних осіб у третіх країнах.

Обговорення відбуваються напередодні зустрічі G7 в Італії, на якій глави урядів мають намір узгодити комплекс заходів для кращого забезпечення дотримання санкцій, накладених на Росію через війну проти України.

Як повідомляв Укрінформ, саміт лідерів G7 в Апулії проходитиме 13-15 червня.

www.ukrinform.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *