У червні деякі пенсіонери отримають підвищені виплати: кому пощастило

У червні деякі пенсіонери отримають підвищені виплати: кому пощастило

В червні пенсіонери отримають збільшені розміри пенсійних виплат / фото УНІАН

У червні працюючі пенсіонери, які набули право на перерахунок пенсії, отримають підвищені виплати. Звертатися до Пенсійного фонду для перерахунку не потрібно.

«З 1 квітня 2024 року пенсіонерам, які після призначення / попереднього перерахунку пенсії продовжували працювати та на 1 березня 2024 року набули 24 місяці страхового стажу, або менше ніж 24 місяців, але після призначення чи попереднього перерахунку пенсії пройшло два роки, проведено автоматичний перерахунок пенсії», — сказано в повідомленні Пенсійного фонду.

Зазначається, що право на проведення такого перерахунку визначає страховий стаж, набутий станом на 1 березня, у тому числі у січні-лютому 2024 року. 

Відео дня

Оскільки до Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування відомості про сплату єдиного внеску за I квартал 2024 року надійшли у травні, перерахунок працюючим пенсіонерам проведено саме у травні. При цьому перерахунок проводиться без додаткового звернення. 

«Уже в червні пенсіонери отримають збільшені розміри пенсійних виплат та доплату за попередні два місяці», — зазначили у ПФУ.

Пенсії в Україні — останні новини

У березні 2024 року завершився термін виплати пенсії без проходження ідентифікації. Мова йде про пенсіонерів, які стали внутрішньо переміщеними особами до початку повномасштабної війни. Потрібно було підтвердити особу в один із зручних способів, онлайн або офлайн. 

При цьому українці можуть купити страховий стаж, аби в  майбутньому мати вищу пенсію. Для цього навіть не потрібно відвідувати держустанови – все можна зробити онлайн. 

www.unian.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *