Росія продовжує втюхувати свою нафту: на вудку Москви попався найбільший НПЗ Індії

Росія продовжує втюхувати свою нафту: на вудку Москви попався найбільший НПЗ Індії

Договір з «Роснефтью» допоможе компанії Reliance отримувати нафту за зниженими цінами / фото Посольство Індії в Україні

Індійська компанія Reliance Industries, яка є оператором найбільшого у світі нафтопереробного комплексу, підписала річну угоду з російською «Роснефтью». Згідно з угодою, компанія закупить щонайменше 3 мільйони барелів нафти на місяць у рублях.

Видання Reuters пише, що перехід на рублеві розрахунки слідує за закликом Володимира Путіна до торговельних партнерів знайти альтернативи західній фінансовій системі, щоб полегшити торгівлю, незважаючи на санкції США і Європи.

Терміновий договір з «Роснефтью» допоможе компанії Reliance отримувати нафту за зниженими цінами в той час, коли група виробників нафти ОПЕК+, як очікується, продовжить добровільне скорочення поставок після червня.

Відео дня

Індія, третій за величиною імпортер і споживач нафти у світі, стала найбільшим покупцем морської російської нафти. Індія також платить за російську нафту в рупіях, дирхамах і китайських юанях. Державні індійські нафтопереробні компанії, тим часом, використовують спотові ринки для закупівлі російської нафти, оскільки не можуть остаточно домовитися про постачання на цей рік.

«Співпраця (Роснефти — УНІАН) з індійськими компаніями охоплює проєкти в галузі видобутку, нафтопереробки та торгівлі нафтою і нафтопродуктами», — йдеться в повідомленні.

За умовами угоди, яка набула чинності з 1 квітня, Reliance купить дві партії нафти Urals об’ємом близько мільйона барелів з можливістю щомісячної купівлі ще чотирьох партій зі знижкою в 3 долари за барель.

Нафтопереробник також буде щомісяця закуповувати від одного до двох вантажів нафти з низьким вмістом сірки, в основному суміш, що експортується з російського тихоокеанського порту Козьміно, з премією в 1 долар за барель до котирувань Dubai.

Reliance погодилася здійснити оплату за нафту в російських рублях через індійський банк HDFC Bank і російський Газпромбанк.

Індія скуповує російську нафту — головні новини

На початку березня 2023 року РФ стала провідним постачальником нафти в Індію: за перші п’ять місяців азіатська країна імпортувала 37 млн т нафти з РФ. Цей показник виявився майже в 11 разів більшим, ніж за аналогічний період 2022 року.

Ситуація змінилася вже в лютому 2024 року. Нью-Делі два місяці поспіль скорочував закупівлі російської нафти через побоювання введення санкцій США. Щоправда, навесні ситуація знову почала змінюватися.

www.unian.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *