Директор енергетичних програм Центру Разумкова: Модульні ТЕЦ — дорого, але необхідно

Директор енергетичних програм Центру Разумкова: Модульні ТЕЦ — дорого, але необхідно

Модульні теплоелектростанції нададуть додаткову стійкість енергосистемі України і можуть виконувати резервну функцію теплозабезпечення.

Як передає Укрінформ, про це заявив у інтерв'ю Українському Радіо директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

"Ми зараз у такій ситуації, що у нас вибору великого немає. Тобто, всю генерацію, яка можлива, ми маємо заводити у систему. Тому що за такого великого дефіциту, як нині існує в системі, а взимку він очікується до 5 гігаватів, а може і більше, ми маємо займатися і розподіленою генерацією, і ремонтувати теплову генерацію, незважаючи навіть на те, що вона забруднює довкілля. Зараз обирати нам немає з чого. Тому мала генерація потрібна", — вважає Омельченко.

Директор енергетичних програм Центру Разумкова: Модульні ТЕЦ - дорого, але необхідно

Мініелектростанції, зазначив він, надають додаткову стійкість енергетичній системі і можуть виконувати резервну функцію теплозабезпечення, хоча і є достатньо дорогим задоволенням.

"Цей процес (встановлення мініелектростанцій) пішов, коли зрозуміли, що буде дефіцит електричної і теплової енергії. Наприклад, USAID торік передало таке обладнання для Енергоатому, але, наскільки мені відомо, воно до цього часу ще не введено в експлуатацію. Те ж саме і з Одесою. Енергетичний експерт Олександр Харченко розповідав, що в Одесу теж було завезено обладнання, як грант, але місцева влада відмовилась його отримувати, оскільки вона порахувала, що у них не буде грошей на встановлення цього обладнання і на оплату природного газу. Така ситуація склалася і в Харкові, але зараз якимось чином вирішується. Тобто тут має бути взаємодія місцевої влади і бізнесу",- вважає експерт.

Проте на сьогодні, за його словами, дефіциту потужностей в енергосистемі немає, оскільки нещодавно два енергоблоки АЕС відновили роботу після ремонтів. Але ремонтна кампанія триває. Тому цілком імовірно, що вже наступного тижня графіки погодинних вимкнень електрики відновляться. "А в липні їх тривалість збільшиться", – спрогнозував фахівець.

Із 22 березня росіяни розпочали нову серію масованих ударів по енергетичній інфраструктурі України. Через атаки постраждали високовольтні підстанції, теплоелектростанції, теплоелектроцентралі та ДніпроГЕС.

Як повідомляв Укрінформ, близько пів тисячі державних закладів придбали через каталог Prozorro Market генераторів на загальну суму майже 60 млн грн.

Фото: uacrisis.org

www.ukrinform.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *