Як художники з Запоріжжя змінили вигляд зруйнованого інституту на Хортиці?

Як художники з Запоріжжя змінили вигляд зруйнованого інституту на Хортиці?

Після руйнації Центральний інститут механізації та електрифікації тваринництва (ЦІМЕТ) був фактично забутий. Відвідавши це місце, запорізький мандрівник Валерій Кємєнов, разом з дружиною-художницею Яною Ясунас та фотографом Юлією Покас із Бердянська, зробили кілька вражаючих знімків руїн колишньої величної будівлі.

Фотографії зберігаються на їх сторінках у Facebook, передає «Всі вісті».

Центральний інститут механізації та електрифікації тваринництва був важливим науковим закладом, що займався проблемами механізації та електрифікації в аграрному секторі України. Він об’єднував 10 наукових лабораторій, 5 секторів та 3 відділи, включаючи конструкторський, проектно-технологічних рішень та науково-технічної інформації.

Історія інституту сягає 1930 року, коли була заснована дослідна станція з електрифікації сільського господарства на острові Хортиця, одночасно з будівництвом Дніпровської ГЕС. З того часу інститут зазнав кількох змін назв та підпорядкувань. Однак у 2013 році він був знятий з обліку Державної податкової інспекції.

Сьогодні зруйнована будівля ЦІМЕТ на Хортиці виглядає сумно. Проте всередині на її стінах можна побачити різноманітні малюнки, серед яких є цікаві роботи, зафіксовані на фотографіях Юлії Покас, Яни Ясунас та Валерія Кємєнова. Це місце має свою атмосферу, яка вражає. Загалом, адміністративна будівля виглядає як ідеальний сет для зйомок жахів.

Нагадаємо, до чого призвів новий масштабний обстріл Запорізької області?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *