Що буде з курсом долара наступного тижня: з’явився прогноз

Що буде з курсом долара наступного тижня: з’явився прогноз

Скільки коштуватиме долар найближчим часом / фото УНІАН

Протягом 8-14 квітня ситуація на валютному ринку не здатна здивувати: будь-які зміни не будуть загрозливими й не виходитимуть за межі валютних коридорів. Всі зміни будуть на прогнозованому рівні, а відтак відповідатимуть певній системі курсових коливань, що функціонує після запровадження режиму «керованої гнучкості». Про це розповів у коментарі УНІАН начальник департаменту казначейства «Глобус Банку» Тарас Лєсовий.

«До слова, згідно з цією системою, максимальні курсові відхилення протягом 5 днів (банківського тижня) не перевищують 2,6% (близько 1 грн) – це у випадку п’ятиденного поспіль зростання чи зниження курсових показників. Тобто можливе зниження, як і можливе зростання, відбувається більш-менш в одному темпі, без суттєвих курсових стрибків», – пояснив експерт. 

За його словами, водночас п’ятиденні зміни в одному напрямку (вгору чи вниз) є радше винятком, аніж правилом: найчастіше тижневі курсові відхилення від початкового понеділкового курсу не перевищують 1,5-2% (близько 0,6-0,7 грн) за допустимого «безболісного» для ринку відхилення до 5%. 

Відео дня

«Зауважу, що валютний ринок живе в парадигмі «м’якого нагляду» регулятора, що вдало врівноважує попит з пропозицією через валютні інтервенції. Водночас, як це було протягом кількох місяців, готівковий ринок у своїх курсових тактиках, орієнтується на курси міжбанку та поточний рівень попиту (періодичні, короткочасні сплески попиту дають змогу збільшувати курси продажу готівкової валюти насамперед в обмінних пунктах)», – сказав Лєсовий.

Основні економічні фактори, що здатні вплинути на валютний ринок, як і в попередні тижні, залишаться такими ж:

 • системна макрофінансова допомога, що дає змогу не лише покрити левову частку видатків держбюджету, а й стабілізувати економіку під подальший її розвиток;
 • економічна ситуація в країні;
 • рівень експортного виторгу, на основі якого формуються міжнародні валютні резерви.
 • Таким чином, протягом другого тижня квітня, всупереч майже щоденним курсовим коливанням, основні показники ринку залишаться майже без змін:

 • очікувані коридори валютних змін: 39-40 грн/$ та 42-43,5 грн/€ (міжбанк) та 39-40 грн/$ та 41-43,5 грн/€ (готівковий ринок);
 • поточні курсові зміни: 0,2 грн (міжбанк), до 0,3-0,5 грн (банки), до 0,5 грн (обмінні пункти);
 • різниця між курсами купівлі та продажу: до 0,05 грн за $1, до 0,1 грн за €1 (міжбанк), до 0,5-0,6 грн на $1, до 0,8-1 грн на  €1 (банки), до  0,6-1 грн на $1, до 1-1,3 грн на  €1 (обмінні пункти);
 • середні тижневі коливання курсів не перевищать 1,5-2% (до 0,6-0,7 грн) від понеділкового курсу.
 • «Отже, протягом наступного тижня ситуація на валютному ринку збігатиметься зі стратегією регулятора, спрямованої на поступову лібералізацію ринку. За умов подальшого дотримання режиму «керованої гнучкості» будь-які валютні зміни не будуть руйнівними, натомість вони будуть в статусі допустимих похибок. Наразі ринок міцний, його стабільності ніщо не загрожує», – резюмував банкір.

  Курс валют в Україні

  Готівковий курс долара до гривні в банках України у четвер, 4 квітня, знизився на 5 копійок – до 39,55 грн за долар в середньому. Продати американську валюту в банках сьогодні можна в середньому за курсом 39,10 грн за долар.

  Курс долара до гривні у «ПриватБанку» у четвер, 4 квітня, знизився на 10 копійок і становить 39,50 грн за долар. Курс євро у фінустанові сьогодні не змінився і складає 43,00 грн за євро.

  www.unian.ua

  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *