Укргазбанк запобіг масовому відтоку депозитів завдяки гарантованому відшкодуванню

Укргазбанк запобіг масовому відтоку депозитів завдяки гарантованому відшкодуванню

В Укргазбанку стверджують, що запровадження 100% гарантій за вкладами на початку повномасштабного вторгнення заспокоїло українців та не спричинило масового відтоку депозитів з банку.

Про це в Укрінформі сказала заступник голови Правління АБ «Укргазбанк» Тамара Савощенко під час пресконференції «Чи довіряють українці банкам та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб під час війни?» .

"На початку повномасштабного вторгнення ми спостерігали таку тенденцію, що люди хотіли знімати кошти і тримати їх в готівці. Але в червні (2022 року — ред.) ситуація стабілізувалась і поведінка клієнтів була більш спокійною. Вони залишали кошти на рахунках. Більше того, ми зробили таке порівняння по гривні, то на кінець 2021 року в нас у гривні пасиви складали 13 млрд, а на початок 2024-го — вже 20 млрд", — сказала Савощенко.

Вона підкреслила, що таким чином, запроваджена 100% гарантія за вкладами забезпечила спокій українців щодо збереження їхніх заощаджень.

Савощенко також зазначила, що з моменту запровадження такого гарантованого відшкодування, сума крупних вкладів, тобто ті, які вище 600 тис. грн, зросла вдвічі.

Як повідомлялося, у квітні 2022 року Верховна Рада ухвалила закон, який гарантує українцям 100% відшкодування всіх вкладів та нарахованих відсотків під час воєнного стану та трьох місяців з дня його припинення. Після цього гарантована сума відшкодування за вкладами становитиме 600 тис. грн.

www.ukrinform.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *