НБУ сподівається, що механізм страхування воєнних ризиків запрацює цьогоріч

Національний банк спільно з партнерами працюють над запуском механізму страхування воєнних ризиків; регулятор планує до червня завершити підготовку законопроєкту, який регулюватиме цей механізм, та сподівається, що він запрацює вже в цьому році.

Про це під час конференції "Фінанси для бізнесу під час війни" розповіла перша заступниця глави Національного банку Катерина Рожкова, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми завершили і погодили концепцію створення механізму страхування воєнних ризиків. Це була тривала робота, яку ми за підтримки Світового банку розпочали ще у 2022 році. На сьогодні концепція і сам механізм вже погоджені основними профільними нашими партнерами: Мінекономіки, Мінфіном", — сказала Рожкова.

За її словами, йдеться про створення повнофункціонального механізму, який може запрацювати вже зараз і буде працювати ще багато років після закінчення повномасштабного вторгнення, оскільки безпекові ризики зберігатимуться.

Рожкова пояснила, як цей механізм працюватиме. Наразі концепція передбачає обов'язкове страхування від воєнних ризиків певного переліку об'єктів, а перелік самих воєнних ризиків на першому етапі запуску механізму буде дуже сильно обмежений.

"Тобто на першому етапі ми говоримо про прямі матеріальні втрати в результаті воєнних дій", — підкреслила Рожкова.

Вона наголосила, що обов'язкове страхування дозволить залучити до цього процесу велику кількість об'єктів, що дасть можливість знизити вартість страховки. Передбачаються три рівні покриття: вітчизняні страхові компанії, державна агенція та західні перестрахові компанії.

Рожкова наголосила, що для запуску механізму страхування воєнних ризиків потрібно ухвалити спеціальний закон.

"Світовий банк, Європейська комісія, Європейський банк реконструкції та розвитку, та інші міжнародні партнери, включаючи міжнародних перестрахових брокерів, вже долучались до опрацювання цього механізму та висловили повну готовність надавати нам всю технічну допомогу при написанні закону. <…> І в наших планах до червня місяця цей законопроєкт уже завершити", — наголосила Рожкова.

Вона зазначила, що дуже хотілось би, аби цей механізм запрацював вже в цьому році.

"І це буде той потужний додатковий елемент, який дозволить бізнесу і банкам почуватися впевнено і відновлювати економіку", — підсумувала перша заступниця глави НБУ.

Як повідомлялось, восени 2023 року Міжнародне агентство з гарантування інвестицій Світового банку (MIGA) надало перші інвестиційні гарантії для приватних інвесторів Україну. MIGA надало гарантію на здійснену інвестицію та залучене фінансування для будівництва та експлуатації складського комплексу та супутньої інфраструктури в промисловому парку M10 у Львові. Страхування покриває воєнні ризики впродовж 10 років.

www.ukrinform.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *