Розв’язка на Шулявці: Київська прокуратура вимагає стягнути з «переможця» торгів понад 1,1 млрд грн

 Прокуратура вважає, що кошти переможець торгів отримав незаконно.

Київська міська прокуратура вимагає стягнути із переможця торгів на Prozorro 1,1 млрд гривень, які той незаконно отримав на реконструкцію Шулявського шляхопроводу у столиці.

Про це повідомила Київська міська прокуратура.

«Київська міська прокуратура під час виконання представницьких повноважень встановила порушення інтересів держави у бюджетній сфері. Встановлено, що КП Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва через систему Prozorro провела торги із закупівлі робіт з реконструкції розв’язки на перетині проспекту Перемоги з вул. Гетьмана у Солом’янському та Шевченківському районах м. Києва (реконструкція Шулявського шляхопроводу)», – йдеться у повідомленні. 

Прокуратура зазначила, що в результаті торгів переможцем визнали приватне товариство, з яким Дирекція уклала договір на 598,5 млн грн. 

«Пізніше, шляхом укладення додаткових угод, строк виконання робіт було продовжено, і ціна робіт зросла у майже 2 рази. На початок 2024 року це приватне товариство вже отримало понад 1,1 млрд грн за виконані роботи», – додали у прокуратурі.  

Як йдеться у повідомленні, компанія-переможець торгів та ще одне приватне товариство змовились, внаслідок чого спотворили результати торгів.

«У зв’язку з цим Київська міська прокуратура  звернулась до Господарського суду Києва з відповідним позовом та просить визнати недійсним рішення тендерного комітету,  договору генерального підряду», – заявили столичні прокурори. 

Крім того, прокуратура просить стягнути з «переможця» торгів одержані з місцевого бюджету кошти в сумі понад 1,11 млрд грн. 

Реконструкція Шулявського шляхопроводу

  • У 2017 році після руйнування частини Шулявського шляхопроводу КМДА оголосила про намір закрити його на реконструкцію. Роботи стартували навесні 2019 року, а наприкінці грудня проїзд по ньому відкрили.
  • Вартість його реконструкції сзростала декілька разів. У 2018 році вартість підряду становила 600 млн гривень. Вже у 2019 році Кличко підписав новий проєкт реконструкції Шулявського шляхопроводу з кошторисною вартістю 1,05 млрд гривень. У2021 році Шулявський міст подорожчав удвічі — до двох мільярдів гривень. Тоді ж мерія Києва оголосила про перезапуск скандальної реконструкції.
  • У 2019 році Вищий антикорупційний суд України зобов’язав Національне антикорупційне бюро розпочати кримінальне провадження щодо мера Києва Віталія Кличка за зверненням депутатів Київради. Згідно з судовими матеріалами, депутати Київської міської ради підозрювали Кличка в можливому зловживанні владою і розкраданні коштів під час реконструкції Шулявського моста.
  • Вже у 2020 році на новозбудованому Шулявському мосту попадали опори освітлення, внаслідок інциденту пошкоджено дев’ять автомобілів. Кличко звернувся до поліції із заявою на підрядника.
  • А у 2021 році міст не впорався із дощем: з-під каналізаційного люка почав бити «фонтан». Комунальники заявили тоді, що це трапилось черезпереповнену річку Либідь.

lb.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *