«Понад 24 тисячі запитів на секунду»: Мінцифри пояснило, чому в «Дії» стався збій

«Понад 24 тисячі запитів на секунду»: Мінцифри пояснило, чому в «Дії» стався збій

«Дія» витримала всі атаки і блекаути, витримає і наступні нацвідбори та пікові навантаження».

Збій у застосунку «Дія» під час голосування в нацвідборі на міжнародний пісенний конкурс «Євробачення-2024» пов’язаний із неможливістю реєстрів обробити великий потік запитів.

Про це повідомив керівник із розвитку електронних послуг Мінцифри Мстислав Банік.

«Понад 24 тисячі запитів на секунду, тисячі коментарів на Ютубі та в соцмережах, десятки смішних мемів від професіоналів і початківців — усе це про «Дію» і нацвідбір на «Євробачення» 3 лютого. Що сталося? Справді рекордне навантаження за весь час роботи мобільного застосунку. Більше, ніж коли голосували на нацвідборі торік, ніж коли подавалися на ковідну тисячу чи генерували сертифікати з «Дія.Підписом». Тому багато хто опинився в черзі на те, щоб віддати голос», — написав він у фейсбуці.

Банік нагадав, що «Дія» не зберігає персональних даних, а під час входу в опитування надсилає запит до реєстру і перевіряє громадянство та вік.

У результаті реєстр не зміг обробити великий потік, тому виникла штучна черга з відповідями, що і призвело до збою відображення користувачам опитування.

«Масштабувалися ми чи ні? Природно, як зазвичай. У 5 разів від максимуму. Чи проводили навантажувальні тести? Звичайно. Але нинішній нацвідбір дав у 30 разів більше навантаження», — зазначив Банік.

Він запевнив,  що фахівці вже «проаналізували все, що відбувається, перебудували й адаптувалися».

«Сьогодні будемо моніторити все до закінчення голосування і тримати руку на пульсі. Зробимо висновки на майбутнє. «Дія» стійко витримала всі атаки і блекаути, витримає і наступні нацвідбори та пікові навантаження», — підсумував він.

Що сталося із застосунком «Дія»

  • У суботу, 3 лютого, відбувався нацвідбір на «Євробачення-2024». Після виступу всіх фіналістів, ведучі оголосили про початок глядацького голосування, яке цьогоріч відбувається в «Дії». Але через велику кількість одночасних відвідувачів у додатку стався збій.
  • Віцепрем’єр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що кількість користувачів у «Дії» була рекордною за всю історію проєкту — 15 тис. на секунду замість 800 у рутинному режимі.
  • У зв’язку з цим голосування продовжили на добу, а оголошення переможців відбудеться в прямому ефірі 4 лютого після 19:00.

lb.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *