«Зеленський готується втекти до США», – у Страткомі спростували російський фейк

«Зеленський готується втекти до США», – у Страткомі спростували російський фейк

Росзмі наводять «документ», що підтримує право на отримання громадянства США, виданий начебто на Зеленського.

Росзмі розповсюджують чергові фейки про Зеленського

Російські ЗМІ «розганяють» фейк про те, що президент України Володимир Зеленський готується до 31 березня втекти з України до США через начебто завершення його терміну його каденції.

Про це пише Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки. Як йдеться у повідомленні, таку інформацію «розганяють» російські Telegram-канали.

Росзмі пишуть, що для Зеленського та його сімʼї уже підготували будинок у Флориді. 

Проте, як зазначать у Страткомі, такі вкиди є неправдивими.

«Правда: у якості доказу пропагандисти наводять «фото» сертифікату з натуралізації (свідоцтво, яке підтримує право на отримання громадянства США) на імʼя Зеленського. Однак «документ» містить сліди підробки», – зазначають у Центрі.

Зокрема, як зазначили фахівці з VoxCheck, у «документі» відсутні печатка Міністерства національної безпеки США та підпис власника сертифіката.

Також неправильно вказаний зріст Зеленського та є примітка про заборону на копіювання, яку ставлять лише на шаблони документів.

«Отримати такий сертифікат президент України не міг би згідно з законодавством США, адже для цього треба проживати в Штатах щонайменше пʼять років або три роки, якщо кандидат перебуває у шлюбі з громадянином(кою) США», – додають у ЦСК.

І зазначають, що привʼязка до закінчення президентського терміну «безглузда, адже у 2024 році через повномасштабну війну вибори президента не проводитимуться».

  • Наприкінці січня МЗС Німеччини викрило російську кампанію з дезінформації у соцмережі X. Метою кампанії було посилення невдоволення нинішнім урядом Німеччини ФРН та зрив подальшої підтримки України. Для проведення кампанії використовуються 50 тисяч фейкових облікових записів.
  • Україна залишається країною, яка найчастіше стає жертвою дезінформації та фейків. Як йдеться у звіті Європейської служби зовнішніх справ, із 480 зафіксованих випадків зовнішнього маніпулювання інформацією та втручання найчастіше мішенню була Україна – 160 випадків. 
  • У грудні минулого року ЄС офіційно звинуватив X у порушенні правил блоку щодо дезінформації. Єврокомісар з питань внутрішньої торгівлі та послуг Тьєррі Бретон повідомив про відкриття проваджень. «X» також підозрюється в порушенні своїх зобов’язань щодо прозорості.

lb.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *