Фонд декарбонізації підтримає підприємства, що впровадили енергоменеджмент

На підтримку із Фонду декарбонізації зможуть розраховувати ті підприємства й організації, що впровадили у себе системи енергоменеджменту.

Про це повідомила голова Державного агентства з енергоефективності Ганна Замазєєва під час круглого столу "Впровадження систем енергоменеджменту в органах влади та підприємствах: основи, переваги та реальні успіхи", що відбувся у пресцентрі Укрінформу.

"Йде активна розробка програми Фонду декарбонізації. І всі, хто захоче у майбутньому звернутися за державною фінансовою підтримкою, обов'язково повинні мати у своїй структурі енергоменеджмент", — сказала Замазєєва.

Фонд декарбонізації підтримає підприємства, що впровадили енергоменеджмент

Вона зазначила, що вже сьогодні через офіси декарбонізації до агентства надходять запити щодо енергоменеджменту.

"Заходи енергоефективності мають розпочинатися із впровадження систем енергоменеджменту. Це не просто підвищення національної енергетичної безпеки шляхом правильного поводження з енергетичними ресурсами. Це, насамперед, зниження енергоємності ВВП і покращення конкурентноздатності економіки", — наголосив головний експерт з фінансування та політики енергоефективності ООН з промислового розвитку (UNIDO) Сергій Поровський.

Фонд декарбонізації підтримає підприємства, що впровадили енергоменеджмент

Він повідомив, що за програмою UNIDO у 2015-2020 роках пройшли навчання 200 енергоменеджерів. Однак після початку повномасштабного вторгнення частина із них захищає країну від окупантів, ще частина — виїхали з України.

"Перед війною мінімальна потреба в енергоменеджерах була на рівні 1500 людей. З ходом відбудови це число має тільки збільшитися", — зауважив Поровський.

За його словами, саме брак кваліфікованих фахівців може стати однією із перешкод у реалізації програм міжнародної допомоги економіці України. Тому UNIDO використовує всі наявні ресурси на тренінгові програми з підготовки енергоменеджерів.

У Держенергоефективності розраховують, що цьогоріч в Україні вже буде кілька тисяч енергоменеджерів.

Голова агентства зазначила, що наразі навчанням енергоменеджменту займаються донорські організації, профільні асоціації та експерти, які вже є на українському ринку.

"Сьогодні більшість фахівців нашого агентства пройшли курс енергоменеджменту й отримають сертифікати. Саме з енергоменеджменту повинні починати свою роботу всі органи місцевого самоврядування, всі державні структури, промисловість", — повідомила Замазєєва.

В UNIDO також відзначили вдалий досвід у впровадженні енергоменеджменту у промисловості.

Фонд декарбонізації підтримає підприємства, що впровадили енергоменеджмент

"Ті підприємства, що впровадили у себе системи енергоменеджменту, продовжують інвестиційні проєкти з підвищення енергоефективності, і роблять це саме системно", — сказав національний координатор Проєкту UNIDO/GEF UKR IEE Олексій Пащенко.

Як повідомлялося, станом на 1 серпня 2023 року органи місцевого самоврядування впровадили системний енергоменеджмент у понад 18 тис. своїх будівель.

www.ukrinform.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *