Заморожені активи РФ можуть стати «легким» фінансуванням України, — спецпредставник США

Пенні Пріцкер закликає країни G7 вирішити питання передачі Україні заморожених російських активів / фото president.gov.ua

Спеціальний представник США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер вважає, що використання заморожених російських активів було б «легким» джерелом надходження грошей для Києва. Про це вона заявила в кулуарах Всесвітнього економічного форуму у Давосі, повідомляє The Moscow Times.

Водночас, за словами дипломата, для ухвалення відповідного рішення повинна бути консолідована позиція всіх країн-членів G7.

Як відомо, Україна наполягала на тому, щоб Захід конфіскував заморожені російські активи на суму 300 мільярдів доларів, щоб оплатити своє відновлення. Водночас країни G7 заявили, що будь-яка конфіскація загрожує юридичними проблемами. Зі слів дипломатів, США підтримують такий крок, але зіткнулися з опором європейців, які побоюються, що Росія та інші гравці перестануть довіряти Заходу як безпечному місцю для своїх грошей.

Відео дня

«Я думаю, що є величезна надія, що російські суверенні активи можуть стати легким джерелом фінансування. Все це дуже складно. Необхідна безліч юристів, які мають залучитися», — сказала Пріцкер.

Вона додала, що потрібне «юридичне обґрунтування», а також законодавство та рішення про те, хто контролюватиме процес. При цьому Вашингтон не піде на це сам, і має бути ухвелене «колективне рішення».

«Проводиться реальна робота, реальні зусилля та справжні наміри, але ми далекі від рішення. … Ми повинні бути обережними, тому що Путін хотів би, щоб ми почали сваритися між собою. … Я хочу запевнити український народ, що американський народ і Америка поруч з вами», — резюмувала спецпредставник США.

Заморожені активи РФ — останні новини

ЄС повільно вирішує питання використання активів РФ, адже низка країн остерігаються. Так, за інформацією FT, чиновники у Бельгії побоюються, що країна може виявитися не найкращим посередником.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що заморожених активів РФ вистачить, щоб покрити 80% потреб у відновленні України.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Німеччина заблокувала російських активів на понад 4 мільярди євро
  • Захід нашкодить собі арештом заморожених активів РФ, але є альтернатива, – FT
  • Україна має лише план «А» у війні з Росією, — Кулеба
  • www.unian.ua

    Добавить комментарий

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *