Експерт назвав справжні причини блокування кордону з Румунією

Посилання скопійованоhttps://www.unian.ua/economics/transport/blokuvannya-kordonu-z-rumuniyeyu-chomu-protestuyut-12512868.html

Чому протестувальники блокують кордон з Румунією? / фото ua.depositphotos.com

Політичний експерт Максим Джигун зазначив, що Румунія — це «темна конячка» в контексті української допомоги, «від якої на початку не так багато і чекали», проте дана країна стала одним з ключових партнерів в питанні підтримки України. 

В ефірі загальнонаціонального телемарафону він висловив думку, чому в Румунії блокують кордон з Україною, при тому, що ця країна вже встигла стати найбільшим імпортером українського зерна. «Навіть зараз, після двох років війни, ми маємо далеко не повну інформацію з приводу того, скільки нам Румунія допомогла. Власне про це неохоче говорить і сама румунська влада, вважаючи, що розкривати деталі будуть дещо згодом»,- сказав  Джигун.

За словами політичного експерта, в будь-якої досконалої системи бувають збої, особливо якщо долучається вплив політичних процесів. «Зараз, після того, як країнами Європи крокує популістична та радикальна «зараза», вона поширюється і на Румунію. Дуже часто виникають  подібні настрої — антиєвропейські і антиукраїнські саме в тих країнах, де з’являються виборчі кампанії», — акцентував Джигун .

Відео дня

Він зазначив, що у 2024 році в Румунії плануються чотири види виборів «це президентські, парламентські, вибори до Європейського парламенту і локальні місцеві вибори». 

«Нажаль, з-поміж проукраїнських якісних сил, які зберігають високий рівень підтримки в суспільстві, є також деякі навіть проросійські, антидемократичні сили. Такі, як політична сила AUR, а також відкольницька від неї сила S.O.S. Зараз вони мають десь близько 18% підтримки громадян. Саме вони, за прикладом Польщі, Словаччини, інших країн, вдаються до таких інструментів впливу на політичний порядок денний. Ці сили просто «електризують» темою євроскептичних своїх настроїв позицію в громадян і змушують, скажімо так, владу рахуватись з ними», — підкреслив експерт. 

Блокування українського кордону для руху вантажівок в Румунії це ніщо інше, як повторення тих ситуацій, які мали місце в інших країнах, зокрема, напередодні виборчих процесів. «Втім, вони не мають такого колосального значення, як на початку блокади з боку Польщі»,- додав Джигун. 

Експерт зауважив, що звісно, для України блокування кордону- це безперечно неприємний прецедент, над вирішенням якого потрібно працювати та «домовлятися, аби все ж таки ці блокування припинялися». 

«Адже Румунія вийшла на перше місце за експортом українського збіжжя. І зараз вони будують на 126 мільйонів єврокоштів нові термінали, нове обладнання для того, аби ще більше українського збіжжя могло проходити через Дунай і з’являтися в Європейському Союзі. Власне, за деякими оцінками, наразі близько трьох мільйонів тонн збіжжя ми можемо транспортувати цим шляхом за один місяць і є плани збільшити ці спроможності, цього каналу, до чотирьох мільйонів тонн»,- підкреслив Джигун.

Блокування кордону Україні: останні новини

Як повідомляв УНІАН, 15 січня за даними Державної прикордонної служби рух вантажних автомобілів блокується на кордонах України з двома державами — Румунією та Польщею.

Відомо, що вже третій день представники аграрного сектору на території Румунії перекривають рух для вантажівок на пунктах пропуску «Сірет» та «Вікову-де-Сус».

За інформацією румунських ЗМІ, фермери невдоволені імпортом з України, який на їхню думку «не лише захопив та заблокував порт Констанца, а й призвів до падіння цін на сільськогосподарську продукцію у Чорноморському регіоні».

Варто нагадати, ще у листопаді минулого року іноземні ЗМІ писали про те, що в  Румунії набирає популярності ультраправа партія «Альянс союзу румунів» (AUR). Вона виступає проти транзиту через Румунію сільськогосподарської продукції з України, а також не підтримує тренування українських пілотів на F-16 в Румунії та поставку зброї до Києва. 

www.unian.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *