Умови документа повинні бути чіткими та мати юридично зобов’язальний характер, а сам договір – ратифікований парламентами країн-учасниць.
Договір, яким буде підтверджено закінчення війни з Росією, має базуватися на українській Формулі миру.
На цьому міністр юстиції України Денис Малюська наголосив у Давосі під час зустрічі радників з питань національної безпеки та зовнішньополітичних радників країн щодо імплементації Формули миру, йдеться на сайті президента.
Він додав, що договір має бути багатостороннім, тобто підписаним не лише Україною та РФ, а й країнами-гарантами.
Договір має бути комплексним та врегульовувати усі сфери, на які вплинула війна.
“Умови договору повинні бути чіткими та мати юридично зобов’язальний характер, а сам договір – ратифікований парламентами країн-учасниць”, − сказав він.
Підписуйтесь на наш Tелеграм канал
Малюська нагадав, що Україна неодноразово намагалась домовитися з Росією про взаємні відносини та оформити відповідний міжнародний договір, і щоразу РФ припиняла його виконувати та просто ігнорувала. Це стосується як договору про спільний кордон, так і “великого” договору про дружбу та співробітництво, і Будапештського меморандуму, і Мінських домовленостей, і навіть Переяславських статей 1659 року.
- У Давосі учасники зустрічі радників з питань національної безпеки обговорили 6-10 пункти Формули миру: “Виведення російських військ і припинення бойових дій”, “Відновлення справедливості”, “Екологічна безпека”, “Недопущення ескалації та повторення агресії”, “Підтвердження закінчення війни”.