Торгівля Китаю з Росією минулого року сягнула рекордних $240 мільярдів

Двостороння торгівля Китаю з Росією у 2023 році досягла рекордної позначки у 240 мільярдів доларів.

Як передає Укрінформ, про це свідчать дані Головного митного управління КНР, опубліковані в п’ятницю.

За підсумками дванадцяти місяців минулого року, товарообіг між Китаєм і Росією досяг $240,1 млрд, збільшившись на 26,3% порівняно з роком раніше.

При цьому китайський експорт до Росії у 2023-му сягнув $111 млрд, стрибнувши на 46,9% порівняно з попереднім роком і на 64,2% порівняно з 2021-м, що передував вторгненню Росії в Україну. 

Імпорт із Росії минулого року зріс на 12,7% порівняно з роком раніше і склав $129,1 млрд. 

Через розв’язану Росією загарбницьку війну проти України більшість західних компаній залишили російський ринок. Цим скористався китайський бізнес і швидко наповнив сусідню країну з хронічним дефіцитом всього товарами китайського виробництва.

З іншого боку, втративши європейських покупців, Росія переспрямувала свої нафту й газ у східному напрямку і Китай став їх найбільшим покупцем.

Наприкінці грудня російський віцепрем’єр Олександр Новак навіть заявив, що половина російського експорту нафти й нафтопродуктів у 2023 році була поставлена до Китаю.

Як повідомляв Укрінформ, Нацагентство з питань запобігання корупції внесло до переліку міжнародних спонсорів війни другу найбільшу державну будівельну компанію КНР China Railway Construction Corporation (CRCC), яка продовжує працювати в Росії, будуючи метро, мости та автомагістралі.

www.ukrinform.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *