Аморально і шкідливо: екс-командир «Айдару» розніс ідею з відкупом від мобілізації

Військовий розніс скандальну ідею відкупу від мобілізації через податки / фото УНІАН, Арсен Петров

Негативні психологічні та соціальні наслідки впровадження ідеї з відкупом від мобілізації «через сплату податків» значно переважать можливі матеріальні вигоди для армії. Подальше обговорення відкупу варто зняти з порядку денного. Таку точку зору у Facebook висловив колишній командир роти батальйону «Айдар», військовий аналітик Євген Дикий.

«У тому вигляді як її подали у «Форбс», тобто «платиш із зарплатні 6 кілогрн податків – не служи», ця ідея не лише аморальна, але і винятково шкідлива з практичної точки зору. Аморальність тут не тільки у нерівності та несправедливості, а в першу чергу у тому, що взагалі-то платити податки із заробленого – такий само базовий обов’язок кожної людини, як і захищати свою країну», – зазначив експерт.

Виходить, що той, хто платить менше податків, має виконувати всі свої обов’язки, а той хто заробив трохи більше – ні. Однак, за його словами, це є нелогічним та несправедливим.

Відео дня

Як вказав військовий, з економічної точки зору ідея з відкупом за рахунок сплати податків також не принесе достатнього ефекту. Так, пропонована сума «просто смішна» порівняно із витратами навіть на утримання одного бійця.

«Я б розглянув ідею «відкупом», але зовсім у іншому форматі. Якщо ти сплатив всі податки (ще раз: це і так є твоїм обов’язком), а вже після цього із своїх особистих коштів утримуєш повністю щомісяця хоча б одне повне стрілецьке відділення, тобто 10-11 бійців, а ще краще взвод (30 бійців), і утримуєш саме повністю, із їхньою зарплатнею та бойовими, спорядженням, бензином на транспорт тощо – нема проблем, від тебе дійсно в тилу значно більше користі», – додав аналітик.

До того ж, за його словами, питання також у справедливості, коли невеличкий прошарок найбагатших відкуповується від служби та ризиків війни ціною матеріального внеску у фінансування війни. Водночас абсолютна більшість українців «лишається у одному човні рівно розподілених ризиків».

Мобілізація в Україні

Як повідомляли ЗМІ з посиланням на співрозмовників в ОП, Офіс президента пропонує розширити бронювання співробітників під час воєнного стану. Колишній перший заступник міністра розвитку економіки Павло Кухта повідомив, що пропонується встановити мінімальну межу сплати податків в 6 тисяч гривень на місяць, що відповідає приблизно 33 400 гривень окладу.

Водночас бойовий психолог заявив, що українцям потрібно дати можливість «відкупитися» від мобілізації. Він упевнений, що якщо людина дійсно може для перемоги зробити більше саме в цивільному житті, то так і треба робити.

www.unian.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *