Стан виконання бюджетних видатків у 2023 році кращий, ніж у попередньому — Майснер

Стан виконання плану видатків у 2023 році кращий, ніж попереднього року. При цьому проведення видатків бюджетів усіх рівнів стримується обмеженим бюджетним ресурсом.

Про це сказав в інтервʼю Укрінформу т.в.п. голови Рахункової палати України Андрій Майснер.

“Ритмічність бюджетних видатків взагалі наша велика проблема. Хоча у у січні-листопаді  2023 року видатки державного бюджету загалом на 83% відповідали річному плануванню, що на 12% більше, ніж у відповідному періоді попереднього року. Видатки загального фонду держбюджету за 11 місяців проведені на 92,9% від плану, тоді як аналогічний показник попереднього року становив 86,8%, тобто прогрес очевидний”, — зазначив Майснер.

При цьому він переконаний, що затримки видатків бюджетів усіх рівнів стримуються не тільки обмеженим бюджетним ресурсом, а й у багатьох випадках обумовлені безвідповідальністю чиновників.

“Що стосується дисципліни видатків за окремими державними програмами, то, наприклад, у програмі безкоштовного протезування здебільшого затримку витрат провокувало несвоєчасне затвердження порядку використання коштів на рівні розпорядників, а відповідно, і виконавців. Тобто усе через неналежний менеджмент при бюджетуванні тих чи інших програм. Якщо, наприклад, тисячі ветеранів досі не поінформовані і не отримали якісних послуг, які їм гарантовані законодавством України за конкретною бюджетною програмою, то я вважаю, що мають бути відповідні кадрові рішення у відповідному відомстві”, — підкреслив Майснер.

Як раніше повідомляв Укрінформ, у січні−вересні 2023 року із внутрішніх джерел до загального фонду держбюджету надійшло 1,3 трлн грн, що перевищило видатки на національну безпеку й оборону.

www.ukrinform.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *