В Україні можуть планово відключати світло: експерт назвав причину

Експерт назвав причину ймовірних відключень електроенергії / фото УНІАН, Олександр Гіманов

Найближчим часом в Україні можуть запровадити планові відключення електроенергії. Ймовірно, вони матимуть вибірковий характер та застосовуватимуться у пікові години навантаження на енергосистему.

Як розповів директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко в ефірі телемарафону, причиною планових відключень може стати морозна погода.

«Після масштабних обстрілів з боку росіян у 2023 році деякі з енергетичних блоків перебуваються в аварійному стані», — сказав Омельченко.

Відео дня

Експерт зауважив, що під час похолодання рівень дефіциту потужностей в енергосистемі може сягати 2 гігават і більше. Але цей дефіцит можна покрити, якщо імпортувати електроенергію з-за кордону. Україна має таку можливість.

«Але все одно, у деякі пікові години в Україні може відчуватися дефіцит. Тому не виключено, що можуть бути запроваджені планові відключення. Але це не значить, що вони будуть тотальними — це будуть вибіркові планові відключення в окремі години пікового навантаження», — розповів експерт.

Відключення електроенергії в Україні — останні новини

Нагадаємо, що 2 січня у Києві та області через ракетну атаку відбулися відключення світла. Електроенергія була відсутня в частині будинків у  Шевченківському, Святошинському, Голосіївському, Подільському та Оболонському районах столиці.

Наприкінці грудня внаслідок потужного удару РФ по Україні сталися відключення світла у Київській, Дніпропетровській, Одеській та Харківській областях.

www.unian.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *