НАЗК внесло виробника морепродуктів під брендом Vici до переліку міжнародних спонсорів війни

Національне агентство з питань запобігання корупції внесло виробника і постачальника морепродуктів Viciunai Group, відомого під брендом Vici, до переліку міжнародних спонсорів війни.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє НАЗК.

«Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну представники Viciunai Group обіцяли, що компанія піде з російського ринку, натомість Vici не зупиняє свої потужності у РФ, шукає нових працівників та сплачує значні податки до бюджету агресора. Це стало підставою для внесення Viciunai Group до переліку міжнародних спонсорів війни Національним агентством з питань запобігання корупції», — ідеться у повідомленні.

У НАЗК зауважили, що компанія є глобальним виробником і постачальником різноманітних харчових продуктів. Крім того, що Viciunai Group є найбільшим переробником сурімі на планеті, вона також є одним з найбільших та економічно найпотужніших виробників морепродуктів у Європі. Її головний офіс розташований у Литві, а заводи працюють в Литві, Іспанії, Естонії та Росії.

«Ще у березні 2022 року, після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, керівник литовської групи Шарунас Матійошайтіс заявив, що компанія піде з російського ринку впродовж 3-4 місяців. Натомість стало відомо, що Viciunai не припиняє свою роботу у РФ та залишається одним із найулюбленіших брендів російських споживачів», — заявили в НАЗК.

Viciunai веде бізнес у Росії у звичайному режимі без будь-яких скорочень, успішно захищає російську торгову марку в суді, продовжує набирати персонал на свої дочірні підприємства, підтримуючи ринок праці у РФ.

Наприклад, зазначили у НАЗК, виробничий комплекс ТОВ «Вичюнай-русь» є найбільшим підприємством Viciunai Group, на якому працюють 1500 працівників. Він розташований у Калінінградській області, а його чистий прибуток за 2022 рік збільшився на 156% (до 20 млн доларів).

Дочірня компанія Viciunai ТОВ «БалтКо» як офіційний представник компанії в Росії надає там послуги з перевезення продуктів рибної кулінарії, рибної переробки, сурімі й морепродуктів. Її чистий прибуток за 2022 становив 2,5 млн доларів.

«Допоки такі відомі бренди, як Vici продовжують знаходитись на ринку Росії, попри всі воєнні злочини агресора, світ отримує неправильний сигнал, що РФ залишається частиною міжнародних економічних процесів. Так і мешканці Росії бачать, що демократичний світ від них не відвернувся, а вони все роблять правильно. Багато компаній вже зробили правильний вибір на користь цінностей демократії та доброчесності вийшовши з російського ринку. Однак Viciunai Group не стала однією з них та не змогла вийти за межі своїх пустих обіцянок», — заявив голова НАЗК Олександр Новіков.

У НАЗК підкреслили, що неодноразові заяви про припинення бізнесу та продаж виробництва в РФ ніяк не вплинули на роботу Viciunai Group в Росії. Компанія продовжує спонсорувати війну проти України, сплачуючи великі суми податків до бюджету путінської воєнної машини.

Як повідомляв Укрінформ, НАЗК внесло провідного китайського виробника мотовсюдиходів Shandong Odes Industry Co. до переліку міжнародних спонсорів війни.

Фото: «Кухня» / Фейсбук

www.ukrinform.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *