Економіка України торік продемонструвала певну стійкість до війни — доповідь ООН

Українська економіка продемонструвала незначне відновлення у 2023 році: зросла на 4,6% після попереднього падіння на 29,1%.

Як передає власкор Укрінформу у Нью-Йорку, про це йдеться в Доповіді про світове економічне становище та перспективи 2024 року, підготовленій департаментом ООН з економічних та соціальних питань (DESA). Її оприлюднили у четвер директор відділу економічного аналізу й політики департаменту Шантану Мукерджі та керівник відділу глобального економічного моніторингу DESA Хамід Рашид.

Згідно з доповіддю, торік економіка України «продемонструвала певну стійкість до наслідків нинішньої війни, особливо в частині постачання електроенергії».

«Цього року спостерігається незначне покращення, але це покращення на папері, оскільки економіка вже скоротилася, і це дуже боляче», — сказав Мукереджі, відповідаючи на запитання Укрінформу. При цьому він додав, що невелике покращення не означає відновлення економіки порівняно з довоєнним періодом.

У доповіді зазначається, що в Україні зросло приватне споживання, а капітальні видатки на реконструкцію збільшилися. Сільськогосподарське виробництво є нижчим, ніж у довоєнний період, а відвантаження зерна з чорноморських портів залишається проблематичним після виходу Російської Федерації з Чорноморської зернової ініціативи. Альтернативні експортні маршрути стикаються з логістичними труднощами через шкоду, завдану російськими обстрілами портам на Дунаї.

Тимчасові обмеження, запроваджені Європейським Союзом влітку на імпорт зерна з України до п'яти країн регіону, а згодом індивідуальні обмеження, накладені Угорщиною, Польщею та Словаччиною, також вплинули на залізничні й автомобільні перевезення, йдеться у доповіді.

www.ukrinform.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *