За розміром чистого прибутку гривневі вклади залишатимуться вигідним інструментом для збереження і примноження коштів.
Вже з другої половини січня дохідність депозитів може зменшитися: відсоткові ставки за гривневими вкладами можуть знизитися на 0,5-1,5%.
Як розповів директор департаменту роздрібного бізнесу «Глобус Банку» Дмитро Замотаєв, наразі створено оптимальну кон’юнктуру для подальшого розвитку банківських депозитів. Попри грудневе зниження ставки за 3-місячними депозитними сертифікатами до 19%, ставки за гривневими вкладами залишаються максимально вигідними для клієнтів — залежно від терміну розміщення вони складають в середньому 14-14,5% річних.
«Однак вже з другої половини місяця комерційні банки можуть знизити дохідність депозитів в середньому на 0,5-1,5%: до 13,5-14% річних на вклади до 6 місяців, до 13-13,5% річних на вклади від 9 місяців до 1 року. Та з огляду на отримуваний дохід та чистий прибуток гривневі депозити залишатимуться найбільш привабливим інструментом для збереження і примноження коштів громадян», — зазначив банкір.
Відео дня
За його словами, у 2024 році економічна ситуація в країні може сприяти розвитку депозитних гривневих програм з поступовим виходом на більш тривалі терміни — до 1,5-2 років. Однак у першому кварталі ситуація залишатиметься на рівні жовтня-грудня 2023 року з домінуванням короткострокових депозитів від 3 до 6 місяців, частка яких в загальній структурі вкладів складе понад 50%.
Як вказав експерт, у 2024 році ставки за гривневими депозитами залежатимуть від двох чинників:
Крім того, за словами Замотаєва, незначна інфляція не «з’їдатиме» дохід за депозитами, що стимулюватиме громадян відкривати вклади саме в гривні.
Ситуація з депозитами в Україні
Як писав УНІАН, з початку 2023 року, станом на листопад, приріст вкладів населення в українських банках склав 91 млрд грн, а загальна сума коштів на рахунках фізичних осіб станом на 1 листопада перевищила 1,14 трлн грн.
Експерти пояснюють це тим, що в умовах війни депозит виглядає надійнішою інвестицією, аніж купівля нерухомості, яку в будь-який момент може зруйнувати російська ракета.