Енергосистема України збалансована, є резерв потужності

В енергосистемі України станом на 30 грудня дефіциту електроенергії не спостерігається, у резерві є два блоки ТЕС і потужності ГАЕС.

Про це Міністерство енергетики повідомило у Фейсбуці, передає Укрінформ.

«Енергосистема збалансована. У резерві є 2 блоки ТЕС та потужності ГАЕС. Графіки відключень електроенергії не застосовуються», – зазначили у відомстві.

За даними Міненерго, в аварійний ремонт протягом доби виходили два блоки ТЕС. Один із них фахівці вже повернули до роботи.

Тривають планові ремонти, необхідні для посилення стійкості роботи обладнання.

Унаслідок ворожих обстрілів пошкоджень зазнали повітряні лінії й обладнання підстанцій у Київській, Дніпропетровській та Херсонській областях.

Зокрема, на одній із повітряних ліній 330 кВ у Київській області виявлені обірвані та пошкоджені проводи. Лінія виведена в аварійний ремонт.

У Дніпропетровській області через ворожий обстріл відключалася повітряна лінія 150 кВ, приєднана до ТЕС, а також підстанція 150 кВ.

У Херсоні відключилася повітряна лінія 35 кВ, унаслідок чого були порушення в роботі ТЕЦ. В області ворожим вогнем пошкоджене обладнання підстанції 150 кВ.

У Дніпропетровській області через помилкові дії персоналу на підстанції 330 Кв відключилося обладнання. Водночас знеструмилася інша підстанція 150 кВ, до якої підключена місцева промисловість. Також відключилася сонячна електростанція (СЕС). Невдовзі фахівці підключили всіх споживачів і СЕС.

У Донецькій області відбулося знеструмлення повітряної лінії 110 кВ, що призвело до відключення трьох підстанцій 110 кВ, до яких приєднані побутові споживачі. На цей час усі споживачі заживлені.

Імпорт електроенергії запланований в обсязі 13 859 МВт/год. Експорт не передбачений.

Як повідомляв Укрінформ, Укренерго отримає від німецького банку розвитку KfW 24 мільйони євро кредиту на відбудову підстанції, яка постраждала через російські масовані атаки.

www.ukrinform.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *