Уряд схвалив ключовий документ щодо управління держпідприємствами

Уряд схвалив ключовий документ щодо управління держпідприємствами

Кабінет міністрів затвердив політику державної власності, яка спрямована на вдосконалення управління державними активами та залучення інвестицій.

Як передає Укрінформ, про це повідомило Міністерство економіки України. 

Зазначається, що документ є ключовим для впровадження норм закону № 3587-IX, що вдосконалює корпоративне управління, та враховує принципи ОЕСР.

За словами першої віцепрем’єр-міністерки – міністерки економіки України Юлії Свириденко, політика державної власності визначає роль держави в управлінні державними компаніями, окреслюючи, які з них є стратегічно важливими для країни та які завдання вони повинні виконувати. Крім того, цей документ запроваджує високі стандарти корпоративного управління в державному секторі.

Свириденко також зазначила, що разом з політикою державної власності вперше в Україні запроваджується чітка та прозора політика винагороди для керівників і членів наглядових рад державних компаній, а також дивідендна політика. Ці заходи дозволять підвищити ефективність управління державними активами та залучити інвестиції в економіку.

Відповідно до нової політики державної власності, передбачається чітке визначення секторів економіки, в яких держава має зберегти свою присутність. Також планується оптимізувати портфель державних активів, зокрема приватизації чи ліквідації підприємств, які не є стратегічно важливими для держави.

Крім того, впроваджуватимуться сучасні стандарти корпоративного управління на основі принципів ОЕСР, що серед іншого передбачає створення незалежних наглядових рад. Встановлюватимуться критерії обов'язковості утворення таких наглядових органів.

Ухвалення політики державної власності є одним із ключових індикаторів "Плану України для Ukraine Facility" та важливою складовою меморандуму з МВФ. Документ розроблявся з урахуванням кращих світових практик та у консультаціях з міжнародними партнерами, такими як ЄБРР, ЄС, МВФ, Світовий банк, ОЕСР та інші.

У міністерстві зазначили, що наступними кроками стануть проведення тріажу державних компаній та визначення, які з них залишаться у державній власності, а які будуть приватизовані чи ліквідовані.

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет міністрів з 1 грудня 2024 року скасував ліцензування експорту зернових, бобових, олійних культур та олії, запровадивши натомість автоматичну систему відстеження експорту агропродукції.

Фото: КМУ

www.ukrinform.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *