В Київському метро не буде «Дружби народів»: нову назву вже встановили (фото)

В Київському метро не буде «Дружби народів»: нову назву вже встановили (фото)

У Києві перейменовують станції метро / фото kyivcity.gov.ua

Сьогодні вночі на станції метро «Звіринецька» зі стін демонтували стару назву «Дружби народів» та встановили два з чотирьох необхідних комплектів нової назви. 

Як повідомляє Київська міська державна адміністрація з посиланням на  КП «Київський метрополітен», виготовляли шрифти вручну в майстерні «Ливарний двір», яка створила літери й для станцій «Площа Українських Героїв», «Почайна», «Васильківська» та «Голосіївська».

В метрополітені повідомили, що один комплект назви станції «Звіринецька» має 13 символів, а вага однієї літери – від 5 до 6 кг. «Загалом для цієї станції виготовлено 52 символи, які можна встановити лише вночі, коли відсутній рух поїздів та напруга на контактній рейці. Решту написів змонтують в одну з наступних ночей», — сказано в повідомленні.

Відео дня

Автором шрифтів для цієї станції став шрифтовий дизайнер, фахівець Київського міського центру народної творчості та культурологічних досліджень Богдан Гдаль. «Створюючи новий напис, дизайнер відштовхувався від того, що Звіринець – відома ще з часів Київської Русі історична місцевість між Печерськом, Видубичами, Теличкою і Чорною Горою. Тож і шрифт мав бути відповідним», — інформують в метрополітені.

Перейменування станцій метро у Києві

Як повідомляв УНІАН, в 2023 році кияни обрали нові назви для станцій метро «Дружби народів» та «Площі Льва Толстого». Мешканці столиці шляхом електронного голосування підтримали перейменування станції метро «Дружби народів» у «Звіринецька» на честь історичної назви місцевості, де вона споруджена. Станцію «Площа Льва Толстого» перейменовано на «Площу Українських героїв».

У травні 2023 року депутати Київської міської ради підтримали рішення про перейменування цих двох станцій метрополітену, 

На початку квітня нові літери змонтували на станції метро «Площа Українських Героїв».  В метрополітені зазначають, що процес перейменування проходив поетапно. Спочатку замінили покажчики руху поїздів на колійних стінах, далі нанесли нові назви на світлові покажчики напрямку руху пасажирів і замінили лінійні схеми у вагонах. Також перезаписали звукові оголошення, які транслюють у рухомому складі та на балюстрадах ескалаторів.

www.unian.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *