Обвинувальний акт стосується 14 осіб, серед яких колишні та чинні посадовці Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг та інших.
До суду скерували обвинувальний акт стосовно 14 осіб, причетних до запровадження так званої формули «Роттердам+».
«2 січня 2024 року прокурор САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ скерував до суду обвинувальний акт стосовно 14 осіб, серед яких колишні та чинні посадовці Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, (НКРЕКП) та посадовці групи приватних теплогенеруючих компаній, які причетні до запровадження та застосування так званої формули «Роттердам+», внаслідок чого споживачі електроенергії протягом 2018 – 2019 років переплатили понад 20 млрд грн», – повідомили у Спеціалізованій актикорупційній прокуратурі.
Як вказано у повідомленні, обвинуваченими у справі є 2 колишні голови НКРЕКП, 6 колишніх та 2 чинні члени НКРЕКП, чинний та колишній працівники комісії, 2 чинні посадовці групи приватних теплогенеруючих компаній.
Крім того, матеріали щодо ще одного колишнього члена НКРЕКП виділені в окреме провадження.
За даними слідства, у формулу «Роттердам+» було закладено витрати на послуги, які фактично не виконувались, а саме транспортування вугілля національного виробника до теплових електростанцій з порту у Роттердамі. Як наслідок, протягом 2016-2019 років споживачі електроенергії переплатили понад 39 млрд гривень.
У ході розслідування з’ясувалося, що ухвалити таку формулу обчислення окремих членів НКРЕКП вмовили представники групи приватних теплогенеруючих компаній, які в результаті й отримали надприбутки.
«Як наслідок, відбулась безпідставна сплата усіма споживачами електроенергії грошових коштів через зростання тарифів на електроенергію», – уточнили у САП.
Також інші члени НКРЕКП проголосували за затвердження так званої формули «Роттердам+», що у подальшому спричинило тяжкі наслідки державним і громадським інтересам.
- У серпні 2019 року НАБУ оголосило ексголові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Дмитру Вовку та ще п’ятьом особам, причетним до запровадження так званої формули «Роттердам+», підозру у вчиненні дій, унаслідок яких споживачам електроенергії були завдані 18,87 млрд грн збитків.
- У вересні 2022 року правоохоронці завершили розслідування у цій справі. Шістьом фігурантам справи змінили раніше оголошені підозри.
- У березні 2023 року до ВАКС був направлений перший епізод у справі «Роттердам+». Тоді ж САП заявила цивільний позов на 19,357 млрд грн. Серед обвинувачених — ексголова Нацкомісії у сфері енергетики Дмитро Вовк, ексдиректор ДП «Оператор ринку» Володимир Євдокімов, ексначальник управління енергоринку Нацкомісії Тарас Ревенко, ексначальник відділу Нацкомісії Володимир Бутовський та двоє топменеджерів ДТЕК Борис Лісовий і Іван Гелюх
- У жовтні Вищий антикорупційний суд закрив справу «Роттердам+».
- Все, що треба знати про «Роттердам+» — у матеріалі Lb.ua